Góry Izerskie

Karkonosze

Strumienie i wodospady

Rowerowa Kraina

r

O mnie

Jak sam zauważam przechodzę różne etapy fascynacji fotografią. Lubię kiedy fotografia sama „mówi”. Czasem wymaga to dojrzenia do samej fotografii, czasem zmiany własnego myślenia, postrzegania a czasem nie uda mi się przeczytać zdjęcia nigdy.

Wiadomo, że postrzeganie każdej fotografii związane jest z filtrowaniem poprzez własne doświadczenia. Mimo, że jako fotograf będę miał ścisłą intencję do przekazania moim obrazem, to nie mam żadnej pewności, że czytelnik, bo tak chce nazywać świadomego „oglądacza” zdjęcia, odczyta moje intencje właściwie. Może słowo „właściwie” nie jest tu na miejscu, bo nie można określić jaka interpretacja jest właściwa. Czy ta zgodna z przesłaniem autora??? Myślę, że niekoniecznie. A nawet dobrze jeśli fotografia potrafi być interpretowana na różne sposoby. Dobrze jeśli każdy czytelnik potrafi wyczytać coś dla siebie.

Musimy mieć świadomość, że w dobie internetu nasze fotografie trafiają w różne miejsca i to na całym świecie. Inaczej mogą być rozumiane przez ludzi innej kultury, wyznania, doświadczonych przez los czy mających konkretne skojarzenia z przedstawianym na fotografii przedmiotem.

Formularz kontaktowy

11 + 4 =

Kontakt

Szklarska Poręba
kontakt@interpele.pl
www.interpele.pl

tel 502 839 329

Rowerowa kraina

Góry Izerskie

Szklarska Poręba

tyhththt

Wszelkie prawa zastżeżone, zdjęcia chronione są prawem autorskim kopiowanie bez zgody autora zabronione !